Община Сливен плаща близо 7000 лева за счупен крак
Община Сливен плаща близо 7000 лева за счупен крак / Dariknews, Архив

Върховният касационен съд не допусна обжалване на съдебно решение, с което жена от Сливен осъди общината за счупен крак вследствие непочистена улица през зимата. Решението, с което общината е осъдена да заплати на 63- годишната С.Н. 800 лв. имуществени вреди и 6 200 лева. неимуществени вреди е на Районен съд- Сливен.

Със същото решение, потвърдено от Окръжния съд, община Сливен е осъдена да заплати на С.Н. и 1461 лв. , представляващи направени по делото разноски съразмерно на уважената част от исковете. Община Сливен обжалва решението на Окръжния съд пред Върховния касационен съд. Той от своя страна не допусна обжалване . Освен това Върховният касационен съд осъди община Сливен да заплати на потърпевшата 1 360 лв. разноски за касационното производство.

В ранната утрин на 21 януари 2013 г. , на ул. „Беломорска”, за да се прибере в дома си, стъпвайки от тротоара на платното, С.Н. се подхлъзнала върху заледената и непочистена улица и паднала на уличното платно. Вследствие на падането върху левия си крак е получила травма – скъсен ляв долен крайник и счупване в областта на тазобедрената става. Веднага след падането, съкварталците й са я закарали с автомобил в болницата, където е била обслужена по спешност и е било  приложено оперативно лечение. Била приета в ортопедично отделение на 29.01.2013г. и е била изписана на 13 февруари 2013 г., след оперативна намеса.

Медикаментите, корекцията на гипса и  неговото сваляне не били по здравната каса.Жената закупувала нужните медикаменти с лични средства. Наложило се дъщеря й си дойде от чужбина, за да полага грижи за нея.

Според твърденията на С.Н. година след падането болките и страданията й не са отшумели. Поради това, че не може да се придвижва сама, ползвала патерици за придвижване за ежедневни нормални натоварвания, както и комбиниран тоалетен стол. Определението на Върховния касационен съд не подлежи на обжалване.