Кметът: Дяволът не пази българите в Ада, защото те сами се дърпат надолу
Кметът: Дяволът не пази българите в Ада, защото те сами се дърпат надолу / снимка : dariknews.bg

Когато българи попаднат в Ада, те нямат нужда от дявол край казана им, защото сами се дърпат надолу. С този виц кметът на Пловдив Славчо Атанасов коментира ситуацията около забавянето на 30 милионния заем за ремонта на второстепенните улици.

Процедурата по отпускането на парите ще се забави с един месец, заради писмо, изпратено до Европейската банка за възстановяване и развитие, от българска фирма. В него се намеква, че парите няма да бъдат изхарчени по предназначение и усвояването им няма да бъде прозрачно.

Поради тази причина, българската представителка в борда на директорите на банката Стефка Славова е предложила точката за разглеждане на заема да бъде отложена за следващо заседание. Окончателното решение на банката за парите трябваше да стане ясно на 27-ми април.

Фирмата, която е изпратила това писмо, е просто маша в ръцете на опонентите ми, категоричен бе Атанасов. Цялата ситуация е пълно безумие, защото едно от условията на банката по време на преговорите беше да контролират изразходването на парите, допълни пловдивският кмет.