Локомотив
Локомотив / netinfo
Локомотив (Русе) записа победа в първото си домакинство за новия сезон в Трета лига. „Железничарите“ пречупиха коравия тим на „Кубрат 2016“. Единствения гол в мача вкара младата надежда на русенския футбол Сонер Хюсеин в 28-ата минута. Двубоят се игра на терена на Русенския университет „Ангел Кънчев“, поради продължаващия ремонт на стадион „Дунав“. „Червено-черните“ наложиха познатия агресивен стил на игра в търсене на бърз гол в началото на мача. Гостите от Кубрат се противопоставиха с по-твърда игра, която, особено през второто полувреме, премина в откровени грубости. В 28-ата минута Мартин Иванов прати топката от корнер на втората греда, където централният нападател Сонер Хюсеин успя да я засече с крак в мрежата на противника за 1:0. „Железничарите“ опитаха да стигнат и до втори гол, но въпреки усилията им и създадените не малко положения, това не им се удаде. В крайна сметка, Локомотив (Русе) записа важен успех и прибави нови три точки към актива си, изкачвайки се на четвърто място във временото класиране. В следващия кръг „червено-черните“ ще гостуват в Тервел на местния „Септември ’98“. Двубоят ще се играе другата събота, 9 септември, от 17:00 часа. Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров /капитан/, Мартин Рачев, Борислав Джарнавлиев, Огнян Брайнов, Мартин Иванов, Мирослав Георгиев, Диян Руменов, Мартин Георгиев /Джан Акиф/, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин /Александър Тошков/.