Байерн Мюнхен стана световен клубен шампион за четвърти път в историята си. На финала на световното първенство за клубни отбори в Катар баварците победиха с 1:0 мексиканския Тигрес.

В 18-ата минута попадение на Йозуа Кимих беше отменено след консултация с видео асистент рефера заради засада.

В 58-ата минута защитника Бенжамен Павар реализира решителното попадение в полза на Байерн Мюнхен.

Превъзходството на европейския клубен първенец продължи и в 81-ата минута шут на Корентен Толисо срещна гредата. Пет минути преди изтичане на редовното време вратарят Науел Гусман спаси силен удар на Дъглъс Коста.

"Червените" от Мюнхен спечелиха общо шести трофей за сезон 2019-2020, докато отбор от зона КОНКАКАФ за първи път игра финал за световното клубно първенство.

В този двубой Байерн беше беше опитния си нападател Томас Мюлер, който даде положителен тест за коронавирус.