С 2 гола Левандовски класира Байерн на финала на световното клубно първенство
С 2 гола Левандовски класира Байерн на финала на световното клубно първенство / БТА
Байерн победи с 2:0 египетския Ал Ахли на полуфинал от световното клубно първенство, игран а Ал-Раян, Катар. И двата гола за победителя в Шампионската лига вкара полският нападател Роберт Левандовски. Той се разписа в 17-та и 86-та мин.

На финала на 11 февруари Байерн ще се изправи срещу мексиканския Тигрес, който в другия полуфинал се наложи над бразилския Палмейрас с 1:0.

Левандовски откри резултата в 17-а минута, след като получи пас от Серж Гнабри, майсторски пое топката и я прати в мрежата. Ал Ахли имаше възможност да изравни в 21-а минута, но удар с глава на Ел Сулия бе спасен от вратаря Мануел Нойер.

В нито един миг до края баварците не изпуснаха контрола на мача и пет минути преди края приключиха интригата след втори гол на Левандовски, вкарал на празна врата с глава след великолепно центриране от дясно на Лерой Сане.