В контрола среща, която се игра в Хундерло Локомотив София завърши 0:0 с втория отбор на Шалке 04. Това е предпоследна проверка за „столичните железничари” по време на подготвителния им лагер в Холандия.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, но първи футболистите на Шалке 04 имаха възможност да открият резултата, след като в 27-та минута Миркович излезе сам срещу Галев, но той го фаулира и затова получи жълт картон, но предотврати гол във вратата си.

През второто полувреме футболистите водени от Драгомир Окука определено имаха преимущество и създадоха доста опасни положения пред вратата на германците, но така и не стигнаха до победно попадение.

В 56-та минута Богданович центрира добре в наказателното поле на Шалке 04, но топката е избита в ъглов удар.

Четири минути по-късно Антунович имаше изгодно положение да отбележи гол, но от 5-6 метра стреля в аут.

В 63-та минута Джилас навлезе сам в наказателното поле, но стреля в тялото на вратаря и топката бе избита в ъглов удар. След изпълнението на корнера Пасков надскочи всички и засече топката с глава, но защитник изби кълбото от гол линията.

Седем минути по-късно Богданович стреля опасно, но Амсиф плонжира и изби топката в корнер за Локомотив.

Утре е последната контрола на Локомотив София срещу турския Анкараспор от 20 часа.