Черно море порт Варна удари Балкан в драматичен мач
Черно море порт Варна удари Балкан в драматичен мач / Добри Атанасов

"Черно море порт Варна" победи "Балкан" с 83:80 /26:15, 13:16, 17:24, 27:25/ в мач от 6-тия кръг на НБЛ.

Варненци водеха дълго време в резултата, като най-сериозната разлика бе 16 точки,  но след почивката съперникът успя да ги застигне и надмине благодарение най-вече на точната стрелба от тройката. Двата тима изнесоха много оспорвана последна четвърт, която вървеше кош за кош. В края на двубоя домакините заложиха основно на пробиви, които често бяха спирани с нарушения, но Алексиев бе безпогрешен при наказателните удари. Гостите приключиха мача с цели 13 тройки, докато варненци реализираха едва 5.

За домакините срещата започнаха Пламен Алексиев 20 т. и 7 асистенции, Станислав Цонков 7 т. и 5 борби, Симеон Илиев 14 т. и 5 борби, Станислав Славейков 4 т. и 5 борби, и Никола Маравич 17 т. и 5 борби.

В игра за Черно море порт Варна влязоха още Николай Стоянов 11т., Ангел Нацкин 3 т., Денислав Вутев 7 т. и 6 борби, и Лъчезар Радев.

За Балкан - Душан Цветкович 15 т. и 6 борби, Николай Върбанов 2 т., Мартин Маринов 15 т. и 5 асистенции, Цветослав Острев 16 т. и Мартин Дурчев 12 т. /Сет Джаксън, Брендън Фотенбъри 2 т., Васил Александров 2 т., Марко Бркич 11 т. и 7 борби, Николай Маринов 5 т. и Стоян Петков/.

Спас Натов: „Отборният ни дух бе в основата на победата тази вечер. След като си загубил предния мач, не трябва да губиш и втория и да влизаш в серия от две поредни загуби. След неуспеха в Стара загора,  днес  съумяхме да си вземем мача. Статистически Балкан са с най-висок процент в нашата лига при стрелбата от тройката, а и за двете точки. Това им е играта. Ние се опитахме да им се противопоставим, понякога успешно, понякога не. Няма да отличавам никого персонално. Аз съм доволен от отборната игра винаги. Заложихме и на пробиви в края, тъй като нашият съперник бързо натрупваше по 4 фаула и трябваше да спечелим бонуси от това. Затова се опитахме натам да насочим играта. След като сме победили, значи сме ме предприели правилния ход”.