Цветков със силен мач, Сива с драматична победа
Цветков със силен мач, Сива с драматична победа / netinfo
В мач от 25-я кръг на турската Суперлига Сиваспор победи с 3:2 като домакин Анкарагюджу и по този начин отборът, където играе Иван Цветков се задържа в борбата за титлата.

Цветков демонстрира много силна игра и записа поредния си добър мач за Сиваспор, който събра актив от 54 точки, колкото има и Галатасарай, а с една повече е отборът на Бешикташ. Българският футболист бе оценен с три звезди за представянето си в срещата, като в 65-та минута бе заменен от Девран.

Домакините поведоха в 20-та минута чрез Сюзгелмеш, но десет по-късно Сюме изравни резултата. В 41-та минута вратарят на Сиваспор Петкович се отличи с феноменален гол и даде преднина на своя отбор.

През втората част двата отбора си размениха по още едно попадение, като Куртулус бе точен за домакините в 56-та минута, а Карвальо в 90-та от дузпа оформи крайния резултат в мача.