Вечер на градската и забавната песен ще се проведе днес в Сливен от 16.30 часа в читалище "Хаджи Димитър по повод 70 години от създаването му.
Читалището е учредено по инициатива на проф. Димитър Табаков, Михаил Кънев и Жельо Писарев през 1937 година. То осъществява богата дейност за съхраняване и разпространяване на художествените ценности, работи за издирване и подкрепа на млади таланти.
В читалището работят Детски фолклорен танцов състав „Българче” с ръководител Станка Иванова. Сега в групите на състава се обучават над 70 деца. Детската музикална школа по пиано с ръководител Радост Николова е създаден през 1977 . Квартет „Пролетен дъх” с ръководител Атанас Гелев е създаден през 2001 година. Носител е на много награди от национални фестивали на градската и забавната песен.
Смесен камерен хор с ръководител Димитър Маринов е най-новата формация в читалището. Народно читалище „Х. Димитър” в град Сливен е едно от водещите в общината. Освен че развива богата творческа дейност, то поддържа високо художествено ниво на колективите, които са чест участник в проявите от културния календар на града