Инсулиновата истерия подмина Плевен, засега, заглавието е от първа страница на "Посредник". Проблемът с инсулина ще бъде решен до 1 юни, твърдят от РЗОК, а плевенската асоциация "Диабет" поиска проблемът да бъде решен до края на седмицата. В част от аптеките в Плевен е въведено ново правило, са установили колегите - за предварителна заявка на медикамента, като пациентът трябва да остави в аптеката здравноосигурителната си книжка и протокола за отпускане на инсулин.
До месец и половина се очаква пътят Плевен - Никопол да е готов. И в момента две трети от пътя може да бъде пуснат в експлоатация, това каза шефът на Областно пътно управление инж. Любомир Станчев.
Две номинации за "заслужил гражданин" влизат в Общински съвет Плевен на заседанието на 28 май, пише "Посредник". Те са на Цветан Христов Розов и инж. Димитър Илиев Маринов. Старейшините ще разгледат и предложение за продължаване на договора за отдаване под наем на язовир "Радишево", предстои да се разгледа отново и новата наредба за изграждане и опазване на зелената система на територията на общината.
„Виновните за огнения ад във влака отиват на съд", е водещото заглавие в новия брой "BG Север". Година и три месеца след огнения ад във влака София - Кардам край Червен бряг, в който изгоряха девет пътници, обвинителният акт за трагедията е внесен в съда. Обвиняемите са трима, те могат да получат наказание от 5 до 15 години затвор.
„Музеите отвориха широко врати и прегърнаха хиляди любопитни", е темата на екипната разработка на седмичника. Че българинът не е изгубил чувството си за идентичност и все още се интересува от своята история и култура пролича от високата посещаемост на музеите в инициативите Ден на отворените врати, Международен ден на музеите и т. нар. "Нощ в музея".
Лиляна Иванова, управител на агенция за недвижими имоти в Плевен, коментира в интервю от бизнесстраницата какво се случва на пазара, какви са тенденциите и защо бизнесът е непредсказуем в период на криза.
Различни гледни точки за най-големия български празник 24 май можете да прочетете от тематичната страница 11. Убива ли плагиатството значението на великото Кирило-Методиево дело, дали Константин Философ два пъти сътворява българската азбука и какво казват учителите и учениците за празника, четете днес.