Добруджа 07 приключи участието си в евротурнирите
Добруджа 07 приключи участието си в евротурнирите / netinfo

Волейболистите на Добруджа 07 приключиха участието си в европейските турнири, след като загубиха от финландския Хурикаани /Лоймаа/ и мача-реванш от турнира на ЦЕВ. Срещата се игра пред близо 1500 души в Двореца на спорта във Варна, а гостите се наложиха с 3:1 гейма /25:17, 26:28, 28:26, 25:19/.

Финландският ураган отвя Добруджа 07 с 3:0

Двата отбора изиграха необичаен първи гейм, пълен с неочаквани обрати. Домакините поведоха с 8:4, но в следващите минути финландците отбелязаха 12 точки срещу само една за Добруджа 07. Така второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за Хурикаани. Сред това добричлии успяха да стопят разликата до 1 точка, отбелязвайки пет поредни. Гостите обаче, които стояха много по-добре като отбор, играха в синхрон и допуснаха по-малко грешки, успяха да вземат гейма с 25:17.

След сравнително равностойно начало на втория гейм и малко изоставане, Добруджа 07 навакса с три поредни аса на Жулиен Георгиев до 16:15. Последваха равенства в точките до 26:26. В края на гейма Добруджа 07 успя да грабне победата с 28:26 след начален удар на Трифон Лапков и грешка в посрещането на гостите.

Третият гейм протече напълно равностойно с непрекъснати изравнявания до второто техническо, което дойде при 16:14 за добричлии, след ас на Илия Петков. Това изнерви играчите на Хурикаани, а резултатът стана 21:17 за домакините. Тогава нов срив в Добруджа 07 доведе до изравняване 21:21. В драматичен финал на гейма Хурикаани се наложи с 28:26, не без помощта на страничната съдийка.

Това класира финландците за следващия кръг на турнира, където те ще имат за съперник италианския Тренто.

Четвъртият гейм премина под диктата на финландския „ураган“, а и липсваше адреналинът на първите геймове, след като гостите отстраниха Добруджа 07 от турнира. Финландците се наложиха с 25:19 и взеха крайната победа.