Финландският ураган отвя Добруджа 07 с 3:0
Финландският ураган отвя Добруджа 07 с 3:0 / Hurrikaani

Финландският Хуррикаани категорично надигра Добруджа 07 в първия кръг от втория по сила европейски волейболен турнир - за Купата на ЦЕВ. Играчите от малкото градче Лоймаа се наложиха над добричлии с 3:0 гейма /25:14, 26:24, 25:16/ в залата си "Лоймаан Лиикунтахали" пред около 1000 зрители.

Финландският тим владееше инициативата през цялото време и не изпусна водачеството в резултата нито за момент. Добруджа 07 пък влезе за малко в игрови ритъм едва във втората половина на втория гейм и само тогава оказа някаква съпротива на съперника си. Хуррикаани спечели с рационална игра - бързи атаки, високо нападение и блокада, организирана защита. Явно финландците бяха проучили добре играта на добричлии и неутрализираха почти всичко, сътворено от Добруджа 07.

Реваншът е на 22 декември  от 20 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.