Здравко Лазаров би Пирин
Здравко Лазаров би Пирин / netinfo
Славия победи у дома Пирин с 1:0 с отлична игра на Здравко Лазаров и се доближи до Локомотив и Левски в класирането на А група.

Електричката бе над всички на терена и демонстрира удари със задни и странични ножици, изработи дузпа за белите, сам я реализира, а в края на срещата помогна на Ризов да бъде изгонен.

Още в първата минута на двубоя на Овча Купел Лазаров започна с пробиви и шутове да тормози защитата на Пирин, която често го спираше с цената на нарушения, а Мартин Керчев уцели гредата с далечен изстрел. Гостите от Благоевград отговаряха с атаки, в чиято основа бе Марио Метушев, но до сериозни голови положения не се стигна.

В началото на втората част Саша Симонович нахлу отляво и остана сам срещу Ивайло Иваников, но вратарят блестящо спаси. Лазаров също опита да огорчи стража след изпълнение на задна ножица, но Иваников бе на мястото.

Вратарят на Пирин обаче допусна фатална грешка шест минути преди края на двубоя, когато изпусна топката, тя попадна в Електричката и стражът бе принуден да го фаулира. Лазаров сам се нае с изпълнението на дузпата и бе безпогрешен.

Две минути преди края на мача Мирослав Ризов от гостите бе изгонен след съприкосновение именно с главния герой в този мач – Здравко Лазаров.

Славия запази четвъртото си място в класирането, като стопи с две точки преднината на тримата лидерите, които направиха равенства във вчерашните си мачове. Белите изостават на 9 точки от водача ЦСКА, на 2 от Локомотив София и на 1 точка от Левски.

Състави:

Славия: 23. Господинов, 21. Дяков, 35. Петков, 10. Симонович, 77. Лазаров, 4. Георгиевски, 17. Керчев, 20. Орлинов (19. Воденичаров, 2. Иванов), 5. Кавдански, 7. Илиев, 3. Кюмюрджиев

Пирин: 1. Иваников, 3. Бодуров, 4. Попев, 5. Коемджиев, 8. Дяков, 11. Метушев (9. Стойков), 14. Витанов (2. Дафков), 21. Пиетробон, 23. Наков, 25. Ризов, 10. Паланков (7. Костадинов)