Турция катастрофира срещу Уругвай
Турция катастрофира срещу Уругвай / netinfo
Турция загуби предпоследната си проверка преди финалите на Европейското първенство по футбол в Австрия и Швейцария през следващия месец. Възпитаниците на Фатих Терим претърпяха поражение с2:3 от Уругвай.

Завърналият се в състава след контузия Хамит Алтънтоп изработи първото попадение в мача. Той центрира от дясно и Арда Туран с глава изведе Турция напред в 13-ата минута.

След малко повече от половин час игра Луис Суарес изравни за Угурвай.

В 51-ата минута Нихат Кахвечъ отново даде аванс на Турция, но южноамериканците достигнаха до равенството с второ попадение на Луис Суарес от дузпа 11 минути преди края.

В 85-ата минута Кристиан Родригес донесе успеха на Уругвай отново от бялата точка.

Турция ще играе последната си проверка преди Евро'2008 срещу Финландия в четвъртък в Дуисбург.

Отборът на Фатих Терим е в група "А" на надпреварата от 7 до 29 юни с Португалия, Чехия и Швейцария.