Питсбърг поведе във финал на Изток
Питсбърг поведе във финал на Изток / netinfo
Питсбърг Пингуинс започна с победа във финалния плейоф на Източната конференция на Националната хокейна лига, след като се наложи с 4:2 над Филаделфия Флайърс.

С по два гола се отчетоха Евгени Малкин за Питсбърг и Майк Ричардс за Флайърс. Петер Сикора откри резултата за пингвините в седмата минута на първата част, но с двете попадение на Ричардс Филаделфия стигна до обрат за 2:1 преди Сидни Кросби да изравни.

Малкин даде нова преднина на домакините в 20-та минута след асистенция на Райън Уитни, а отново руснакът оформи крайното 4:2 след пас на Сергей Гончар. Двете си попадения той отбеляза в рамките на само 5 минути.

Евгени Малкин, който има 17 точки в плейофите, бе избран за най-добър в тази среща, а мач номер две е в неделя отново в Питсбърг.

За Пингуинс това бе девета победа в последните десет мача от плейофите и шеста поредна като домакин. Отборът все още няма загуба у дома в плейофите.