Хаджиев: Следващата седмица ще знаем повече за състоянието на Павлина
Хаджиев: Следващата седмица ще знаем повече за състоянието на Павлина / netinfo
Контролен преглед следващата седмица очаква биатлонистката ни Павлина Филипова, която заслужи единствената квота за България в женския биатлон за Зимните Олимпийски Игри във Ванкувър. Здравословни проблеми обаче тормозят националната и затрудняват подготовката й.

„В момента сме в България. Следващата седмица на Павлина й престои преглед, за да се уточни какво е състоянието й. Имаше известни проблеми. Надявам се, че вече са отшумели, за да може да продължи подготовката си за Олимпийските игри. Не мога точно да ви кажа, какви са проблемите. Свързани са повече с такива – женски болести, които й създават проблеми. Надявам се, че нещата ще отшумят следващата седмица”, коментира личният треньор на Филипова Боран Хаджиев и добави:

„Павлина си е в Берковица и след вторник-сряда ще има яснота как ще продължим нататък. Както винаги съм умерен оптимист и смятам, че нещата ще отшумят и ще можем да се подготвим за едно достойно завършване на нейната кариера. Тя вече е обявила, че това е последна Олимпиада и смята да приключи кариерата си този сезон.”

„Действително тя е опитен състезател с доста резултати и опит, и смятам, че всичко ще завърши както трябва”, заяви още Боран Хаджиев.