Около 150 състезатели участваха в Откритото състезание по ориентиране за черешова купа "Кюстендилска пролет 2018". Стартът бе даден при от парк-хотел "Кюстендил", а надпреварата бе по трасе в лесопарк Хисарлъка. Най- възрастните участници бяха двама мъже на по 85 години, а най- малките- деца на 4- 5 години, които бягаха заедно със своите родители.

Отборът на НСА- Сивен спечели Купа Кюстендилска пролет, като изпревари Кракра- Перник и Валди-София. Специалният приз на името на Румен Йорданов, който връчват организаторите от спортен клуб по ориентиране "Руен 92", бе за Живко Дучев, който е победителят в категория- Мъже 35 г.

Двама кюстендилци влязоха в призовите тройки на отделните категории, Мартин Христов е втори при Момчета 14 г., Диляна Димитрова е втора при Момичета 12 години. Победителите получиха специални медали, по повод 25-годишнина на клуб “Руен-92”-Кюстендил и 60-та годишнина от създаването на първия клуб по ориентиране в града, към ТД “Осогово”.

Кюстендилска лястовица, изобразена от червени и бели череши, върху поднос бе наградата за шампионите в категории- Елит, при мъже и жени 21 години.

Със юбилеен плакет бе удостоен първият треньор по ориентиране в Кюстендил- Костадин Симеонов / Нино / или както всички го наричат- Тренера. Всички участници и гости бяха почерпени с кюстендилски череши и получиха като подаръци пакети със сушени плодове, каза председателят на клуб “Руен- 92” Георги Бургов.