Парите никога не стигат. Каквото и да прави човек, в края на месеца положението винаги става напечено. Проблемите много често обаче идват от грешното разпределение на парите и дребните харчове.

Няколко съвета могат да ви помогнат не просто да контролирате повече приходите си, но и да спестите някой лев. Вижте ги в канала "Колко струва" във vbox7:

1. Уикенд на нула

Това не е уикенд, в който нямате пари. Това е уикенд, в който не харчите. Сезонът е перфектен за това. Изчистете апартамента, гледайте телевизия с приятели, използвайте наличното в шкафове и хладилник.
 

2. Приложения

Със сигурност имате онлайн банкиране, но пробвайте и приложение на телефона, в което ще си зададете бюджет. Сложете в него определена сума, по-малка от тази, с която реално разполагате. Въвеждайте всеки свой разход, за да видите как се движите.

 

3. Предизвиквайте се сами

Купувайте през февруари само най-нужното - храна и санитарни продукти. През март пък не ходете по заведения. Април - без джънк храни. 
 

4. Гответе си

Приготвянето на домашна храна има много предимства - по-вкусно е, знаете какво сте вложили и е по-евтино.
 

5. Спестовна сметка

Или сметка, или спестовна компонента. Влагайте определена сума там всеки месец, а ако от заделените за настоящия месец ви останат пари, преведете и тях.
 

6. Пазарувайте на едро

Но само това, което наистина ви трябва. Често има промоции от типа 4 на цената на 5 например. Купете вода в стек например.
 

7. Вода и кафе от вкъщи

Има красиви термо чаши за кафе. Вземете си такава и с гордост пийте кафето си от тази чаша. За водата важи същото.