Стоте дни на кабинета на Бойко Борисов са пропиляно време за България, не бе поставен нито един от важните проблеми за българските граждани. Това заяви на пресконференция в централата на БСП Жельо Бойчев. От БСП направиха анализ на стоте дни на коалиционното управление на ГЕРБ и Обединените патриоти и управленската им програма.
 
Това е правителство на скандалите, корупцията и нестабилността, заяви Бойчев.

Кабинетът готов с управленската си програма

По думите му НДК, Боршош, "Суджук гейт" не са само изолирани явления, а очертават истинския профил на управлението. "Всичко се свежда само до едно - овладяване на икономиката, търговия с влияние, подчиняване на цели сектори", коментира той.

Тези 100 дни върнаха омразата, конфронтацията и разделението в българското общество, смята той. По думите му социалният диалог е замразен, свидетели сме на протести в МВР, хаос около проектите за модернизация на армията, опит за противопоставяне между институциите.
 


Според него управляващите са показали, че предпочитат силата пред демокрацията, "суджука за малцина, вместо хляб за всички".


БСП: Скандали и злоупотреби се налагат като етикет на управлението на ГЕРБ

 
Управленската програма на ГЕРБ и ОП е чиновническа, без конкретни показатели, заяви Кирил Добрев. Според него документ с 65 приоритета, 236 цели и 902 мерки е програма без фокус, "нещо като пиян ловджия".
 
Българският гражданин не може да се види в тази програмата, заяви Добрев. По думите му единственото конкретно нещо в частта за образование е двойното увеличение на учителските заплати до края на мандата. Болезнен е въпросът с недостига на кадри в армията и полицията, смятат социалистите.
 
Според БСП България трябва да използва председателството на Съвета на ЕС за важните за страната въпроси. Ако продължаваме политиката на "йес-мените", ще седим отстрани и "ще подсмърчаме като бедни африкански сомалийчета", коментира Калоян Паргов.
 
България заслужава друг тип бъдеще и перспектива, заяви Жельо Бойчев. От БСП ще изработят алтернативен проектобюджет за 2018 г. с три основни стълба - доходи, образование и сигурност.
БТА