БК „Черно море” шампион при 14-годишните
БК „Черно море” шампион при 14-годишните / Добри Атанасов

Момчетата на „Черно море” станаха шампиони при 14 годишните в националните финали от държавното първенство по баскетбол. Възпитаниците на Борис Борисов се наложиха на финала над „Рилски спортист” с 68-60 (20-15, 12-17, 12-12, 24-16). На трето място в крайното класиране остана тимът на ЦСКА, който надигра „Дунав” Рс със 75-68.

Купата на шампионите, както и медалите бяха връчени от Тодор Стойков.

Състезателят на „Черно море” Мартин Йорданов бе избран за най-полезен играч на финалите, а най резултатен бе Костадин костадинов от „Делфин”  със 189 точки. За най-добър треньор бе отличен Петко Янков от „Делфин”.