Масово меле на приятелския мач България - Македония в Благоевград
Масово меле на приятелския мач България - Македония в Благоевград / снимка: Sofiq Photo Agency

Приятелската среща по футзал между България и Македония бе скандално прекратена през второто полувреме при резултат 3:0 в полза на България.

Причината бе заформилото се масово меле между играчите на двата отбора, в което се включиха дори и резервите. Само бързата намеса на полицията предотврати по-сериозни инциденти.

Съдиите Борислав Колев (България) и Ивана Пройкова (Македония) прекратиха мача веднага, след като страстите бяха потушени, съобщи БТА.

Двубоят започна много добре за нашите, които в най-новата зала на ЮЗУ "Неофит Рилски" в Благоевград, поведоха набързо с 2:0 след два гола на Бойко Марев. Синът на емблематичния за Варна Тодор Марев направи много добър мач и освен двата гола един път удари и страничната греда.

В средата на първата част мачът бе прекратен за 15 минути след скандал между съдията Колев и треньора на македонците Васил Шкендеровски. Всичко приключи с червен картон за Оливер Георгиевски от гостите.

В самото начало на втората част нашите поведоха с 3:0 след гол на капитана Виктор Викторов.

Само след 7 минути игра през второто полувреме срещата бе прекратена пред невярващите погледи на зрителите в пълната зала.