СКШ Плевен XXI участва в Национален турнир в Стара Загора
СКШ Плевен XXI участва в Национален турнир в Стара Загора / dariknews.archive

Спортен клуб по шахмат - "Плевен XXI" се представи с 6 момичета на Национален турнир А на Национална купа "Траяна", която се проведе от 20 до 22 януари 2017 г. в Стара Загора.

Любомира Ленкова спечели бронзов медал при момичетата до 12 години, като натрупа 3,5 точки от 7 възможни и прибави 70 точки към международното си ело.

Със същия актив четвърта се класира Кристина Апулчева. Аделина Тодорова записа 3 победи в турнира, а Ева Русева завърши с 2,5 т.
При момичетата до 10 години Нора Рашева остана четвърта с 3,5 т., а Дария Георгиева победи в три от партиите си.

Носител на Купа Траяна" и победител в турнир А в конкуренцията на 92 състезатели стана 14 годишният Стоян Стоянов, състезател на ШК "Асеновец", който завърши с 6 т.