За пореден път Шуменското плато стана арена на успорвана битка между велосипедисти.
Велоклуб "Илчов баир" бе домакин на последния кръг от "Български XCO серии" и организира състезанието по планинско колоездене "Шуменско плато 2016".

8-те възрастови категории преминаха по 5 -километровото трасе до ТВ кулата над Шумен, като според регламента на Международния Колоездачен Съюз за дисциплината Крос кънтри олимпик изминаха различен брой обиколки.

Колелета превземат Шуменското плато

Най-дълъг бе маршрута за мъжете на възраст между 18 и 30 години. Те ще трябваше да завъртят 5 обиколки, всяка от тях с 220 м положителна денивелация.

При Мъже Елит U23 най-бърз бе Лъчезар Ангелов от „Рам баикс", който превзе трасето за 2:03:46 ч. Втори е Александър Александров от „Ъндърграунд Райдърс", а трети - Калин Митев.

Състезатели на "Илчов баир" втори на 24-часов коло маратон

Емил Стоянов от „София" е победителят при Мъже Елит, следван само на 30 секунди от „домакина" Димо Желев. Трети остана Мехмет Кара от „Устрем".

Велобитката за Шуменското платото

Друг състезател на КК „Илчов баир" - Борислав Йорданов, завърши втори при Мъже 30+. Първи стана Жеко Стойчев, трети - Николай Костадинов.

Анелия Карагьозян първа на ултра маратона „Софийски манастири"

Най-малките участници на възраст 12-14 години караха 1 обиколка. Там първи завърши Валентин Стефанов от КК „Исполин Габрово", следван от съотборника си Мартин Маринов и Мартин Георгиев от „Варна.

При жените Ирена Стефанова от „Илчов баир" бе най-бърза, втора стана Лили Ангелова, а третото място бе за Кристине Дринде от Обзор.

Анелия Карагьозян е национален шампион по крос кънтри маратон за 2016

Състезанието бе организирано съвместно с Община Шумен и Природен Парк Шуменско плато, Български Колоездачен Съюз и Републиканската Съдийска Колегия по колоездене.