Янаки Смирнов и Любо Генчев точни за победа на Локото в Стара Загора
Янаки Смирнов и Любо Генчев точни за победа на Локото в Стара Загора / Дарик нюз, архив

Трета поредна победа като гост в „Б” група записа горнооряховският „Локомотив”. Снощи железничарите пречупиха с 3:2 в Стара Загора местния „Верея” на осветление. Развръзката на двубоя настъпи в последните десетина минути, до тогава резултатът бе 1:1.

Гостите поведоха още в самото начало на срещута. В 5-ата минута Любо Генчев стреля със задна ножица в страничната греда и се върна в наказателното поле на домакините, където Янаки Смирнов я засече с глава за 0:1. До почивката домакините натискаха, а горнооряховци отговаряха с контраатаки.

В 70 -ата минута директно от пряк свободен удар Джунейт Яшар от „Верея” успя да изравни.

Десет по- късно Любо Генчев бе спънат в наказателното поле на старозагорци и съдията Калин Людмилов показа бялата точка. От нея потърпевшият стреля майсторски в горния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

След още две минути при идентична ситуация бе отсъдена и втора дузпа в полза на „Локомотив”. Този път зад топката застана Янаки Смирнов, който направи резултата 1:3. Това не отказа домакините, които натиснаха и след едно разбъркване намалиха до 2:3 чрез Ангел Костов в 86-ата минута.

След края на мача футболистите на „Локомотив” изненадаха своя капитан Радослав Рашков и му направиха люлка, за да го поздравят за родилите му се близнаци. Успехът на „железничарите” и този път не мина без култовото „влакче на победата” пред провържениците, дошли с три автобуса и коли. Трите точки в Стара Загора запазиха третото място на тима във временното класиране.

„Локомотив”: Рашков, М. Иванов, Горанов, Пенев, Апостолов, Димитров, Балъков, Фиданин, Л. Генчев, Смирнов, Кр. Трифонов.