Провежда се турнир по автомоделни спортове
Провежда се турнир по автомоделни спортове / Дарик Враца - архив

В деня на Земята Спортно-технически клуб - Враца организира традиционен  Пролетен турнир по автомоделни спортове за младежите с увреждания от Дома в село Три кладенци. Преди турнира,  съвместно със състезатели  от клуба,  те се включиха активно в почистване на пистата в  Социалния комплекс за работа с деца - Враца.

Победителите, съответно заели първо, второ и трето място са Цветан Йорданов, Данаил Кирилов и Севда Янкова. Те бяха наградени с грамоти и награди, връчени от Росица Стаменова – експерт на Министерство на младежта и спорта за Северозападна България и Цвета Генкова от Община Враца. Останалите участници в турнира получиха грамоти от з.м.с.Дамян Петров, за когото те изработиха специално великденски сувенир. Пролетния турнир продължава и днес. С него се дава началото на сезона в състезанията от шампионата по автомоделни спортове. Програмата за съботния ден, 23 април, предвижда старт в 10.00 часа, финали от 16.00 часа и награждаване на победителите в 18.30 часа.