Разградчанка бяга най-бързо на високи токчета
Разградчанка бяга най-бързо на високи токчета / Снимка - личен архив на Мария Неделчева

Разградчанка победи в състезанието "Спринт на високи токчета", което се проведе през уикенда във Варна.

Мария Неделчева надви 116 съпернички в третото издание на атрактивната надпревара, на финала тя пробяга трасето от 40 метра за 6,08 сек.

Мария е на 19 години, тази година завърши средното си образование в ПМГ"Акад. Никола Обрешков", приета е в НСА, специалност кинезитерапия. За състезанието научила от списание "Cosmopolitan", което си купила на връщане от кандидат-студентските изпити в столицата.

Победителката е състезателка по лека атлетика, в началото на годината спечели държавния шампионат по бягане на 400 м. за девойки старша възраст. През 2008 г. пък бе бронзова медалистка на Балкански игри за девойки в щафета 4Х400 м., носител е на призови места от републикански първенства на 200 и 400 м. В класацията "Спортист на годината на община Разград" за 2008 г. възпитаничката на треньора Красен Цонев бе на 7-мо място.