Международният турнира по борба за кадети в памет на Васил и Георги Илиеви
Международният турнира по борба за кадети в памет на Васил и Георги Илиеви / Влади Владимиров, СКБ В. и Г. Илиеви
Състезателят на кюстендилския клуб по борба Михаил Мелехов спечели Златния пояс на 24- тия международен турнир по борба класически стил за кадети „Васил и Георги Илиеви”.

Влади Владимиров, СКБ В. и Г. Илиеви

Той спечели златния медал в категория 80 кг., като на финала се наложи с 5:2 точки над Атанас Парушев. Призьорите в категорията награди Спортист №1 на Кюстендил Милослав Методиев.

Михаил Мелехов получи Златния пояс от спонсора на надпреварата Борислав Желязков.

Кюстендилският клуб „Васил и Георги Илиеви”, с треньор Димчо Загоров спечели още едно първо място за Адриян Романов, сребърни медали за Деан Асенов и Мартин Станкович, бронзови за Деян Ангелов, Сотир Клинков и Атанас Асенов.

В международният турнир участваха 81 млади борци от Северна Македония и България. За най- добре представил се чуждестранен състезател бе обявен Никола Трайчев, който получи специална купа от главния треньор на кюстендилския клуб Валери Райчев.

Гости на турнира бяха сестрата на братя Илиеви- Марияна и дъщерята на Васил Илиев- Ивона, старши треньорът на националния отбор по борба за мъже, в класическия стил- Армен Назарян и много други носители на отличия от световни и европейски първенства.