Сесил се класира за втория кръг в Мароко
Сесил се класира за втория кръг в Мароко / netinfo

Втората ракета на България Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира на УТА на червени кортове в мароканския град Фес с награден фонд 145 хиляди долара.

На старта на основната схема Каратанчева направи 3 аса и се наложи със 7:5, 6:2 над Елена Балтача (Великобритания) за 85 минути. Софиянката преодоля дефицит от 1:3 в началото на мача, след което спечели първия сет с решаващ пробив в 12-ия гейм. Във втората част тя нямаше проблеми и след 6:2 продължава напред.

С успеха 18-годишната Каратанчева си осигури 15 точки за световната ранглиста и 1925 долара. За място на четвъртфиналите българката, която от днес е 243-а в света, ще срещне победителката от двубоя между поставената под номер 1 Анабел Медина Гаригес (Испания) и Лурдес Домингес Лино (Испания).