Димитър Телкийски бе в основата на успеха на Апоел Тел Авив в градското дерби срещу Макаби. Тимът, където играе и Елин Топузаков надделя с 3:1 като символичен гост. Резултатът помогна на Апоел да се изравни по точки с Макаби, като и двата отбора имат по 19 точки и са съответно на 9-то и 10-то място в класирането.

Телкийски откри резултата в двубоя още в 10-та минута с третото си попадение за Апоел Тел Авив, откакто премина в израелския тим. В 33-та минута обаче Месика изравни и направи второто полувреме на мача много интересно и напрегнато.

Развръзката дойде едва в последните минути на срещата, когато в 88-та и 90-та Жуниор матира защитата на Макаби и вкара два бързи гола за крайния успех на Апоел.