Прекратиха мач в Никопол
Прекратиха мач в Никопол / netinfo
Срещата между отборите на “Ситомир” /Никопол/ и “Мария Луиза” /Лом/ от Втория кръг на първенството на Северозападната “В” група е била прекратена в 55- ата минута, съобщи секретарят на Зоналният съвет на БФС във В. Търново Страцимир Тинчев. Две минути по- рано, при резултат 1:1, главния съдия на двубоя Георги Давидов от В. Търново отсъжда наказателен удар в полза на гостите. Според доклада на дежурния делегат Станислав Димитров “дузпата е от така наречените 100- процентови”. Трима футболисти на отбора- домакин Сезай Бимбашиев, Цветомир Шипков и Николай Стоянов обаче, атакуват веднага реферът и последния го удря с глава в лицето. След намесата на седем униформени полицаи ситуацията е овладяна, но Давидов не е бил в състояние да ръководи срещата и тя е прекратена, пише още в доклада на делегата. Спортно- техническата комисия присъди служебен резултат 4:0 в полза на “Мария- Луиза” /Лом/, а от Зоналния съвет са изискали видеозапис на двубоя. Очаква се до четвъртък Дисциплинарната комисия да наложи санкции на провинилите се играчи, като нанеслия ударът Николай Стоянов ще бъде изхвърлен от футбола поне за две години, а другите двама ще изгледат от трибуните от 8 до 10 срещи на своя отбор. Георги Давидов, който е сред най- перспективните арбитри от В. Търново, си е извадил медицинско свидетелство и ще заведе гражданско дело срещу Стоянов.
Единственото наказание след кръгът е на Мариян Симеонов от ФК “Павликени”, който е лишен от права за два мача, заради червения картон получен в двубоя с “Бдин” /Видин/.