"Черно море" победи "Локомотив" с 2-0
"Черно море" победи "Локомотив" с 2-0 / ПФК Черно море
Черно море записа трета поредна победа без допуснат гол и пета поред пред собствена публика в Първа професионална лига. “Моряците” на Илиан Илиев удариха тима на Локомотив Пловдив с 2:0 в мач от 19-ия кръг на шампионата, игран на стадион “Тича”.

Черно море започна силно двубоя във Варна и още в 6-ата минута успя да открие резултата. Ожболт фаулра Жоржиньо в наказателното поле, а капитанът Георги Илиев изпълни хладнокръвно отсъдената дузпа. В 10-ата гостите отговориха чрез Илиев, който засече центриране на Буна от фаул, но изстрелът му с глава бе слаб и попадна право в ръцете на Китанов. В 15-ата минута Ожболт стреля покрай вратата след извеждащо подаване на Аралица. В 38-ата Китанов спаси изстрел на Илиев от пряк свободен удар. В 41-вата минута Жоржиньо напусна играта принудително, а неговото място бе заето от Ради Василев. Само минута по-късно Дани Кики получи пас от Радослав Василев, преодоля Везалов и прати топката в мрежата с удар по земя за 2:0.

В 58-ата минута стражът на гостите Луков на два пъти спаси вратата си, след като отрази последователно ударите на Виктор Генев и Пламен Димов. В 62-рата минута Витанов се озова на стрелкова позиция след пас на Василев, но ударът му мина над напречната греда. В 78-ата минута Илиев стреля от дистанция, топката рикошира от Генев, а след това се отби и от левия страничен стълб на вратата, пазена от Георги Китанов.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Пламен Димов, Виктор Генев, Кононго, Илиас Хасани, Георги Илиев (90-Миро Енчев), Петър Витанов, Васил Панайотов, Дани Кики (80-Патрик Андраде), Аристот Н`Донгала, Жоржиньо (41-Ради Василев).