Стара Загора с първата в страната българска площадка за стрийт фитнес
Стара Загора с първата в страната българска площадка за стрийт фитнес / Община Стара Загора
Организатори са Сдружението на сираците
Стара Загора ще е домакин на турнир по "Стрийт фитнес", организиран от Сдружението на сираците.  Младежите и девойките от града на липите могат да вземат участие на 22 юли от 11.00 часа, а мястото на събитието е  спортната площадка на ПГ по Електротехника "Георги Раковски".

Спортната  кампания „Ваканция без грижи“  се провежда през месец юли за осма поредна година, организирана от Националното сдружение на сираците в България . Всички победители в отделните категории, спечелили първо място се класират за участие на финала в  София.

Целта на турнира по „Стрийт фитнес“ е децата и младите хора да са по-често на спортните площадки през лятната ваканция, като деца в неравностойно социално положение ще се състезават заедно с деца от семейна среда и чрез спорта ще създават нови приятелства.

Категориите за участие са: момчета до 17-годишна възраст, момчета над 17-годишна възраст, момичета над 14-годишна възраст. Всяка събота на месец юли турнир ще се проведе в редица градове.