Европейски шампион по самбо с почтен знак на Стара Загора
Европейски шампион по самбо с почтен знак на Стара Загора / Община Стара Загора

Европейският шампион по бойно самбо Веселин Иванов получи почтен знак на Стара Загора. Отличието му бе връчено от кмета Живко Тодоров. Заедно с него Веселин Иванов получи и специална грамота.

„Горд съм с тази награда и мисля, че няма да ви разочаровам", заяви Веселин Иванов на награждаването.

Старозагорецът стана шампион на първенството на Стария континент, провело се през май в италианския град Крема.

„Смених личния треньор, сега работя с Евгени Василев, помага ми и треньорът на националния отбор Румен Димитров. Тримата заедно решихме да сменя категорията - от 68 кг минах в 62 кг.

Най-трудно ми бе на финала на Европейското първенство. Съперникът ми беше от Украйна, който преди това състезание той също беше в категория до 68 кг. Резултатът беше 1:1 и в последните секунди успях да го излъжа с техника", разказа Веселин Иванов.

Той допълни, че най-сериозната конкуренция в бойното самбо са състезателите от бившите руски републики.