Валерия Кадийска ще скача на Балканиадата по лека атлетика в Сърбия
Валерия Кадийска ще скача на Балканиадата по лека атлетика в Сърбия / Личен архив

Валерия Кадийска спечели сребърен медал от Държавното първенство по лека атлетика за девойки старша възраст, в скока на височина. Кюстендилката е шампион на България в нейната възрастова група- девойки младша възраст.
Състезателката на клуб "Пауталия" скочи 160 см. от първи опит, като направи 3 фаула на 165, като при първия бе много близо до преодоляване на тази психологическа височина. Шампион стана Матилда Ангелова, която е 2 години по- голяма от Валерия Кадийска, със 165 см.
Кадийска ще участва на първото си голямо състезание извън България- Балканиадата за юноши и девойки младша възраст в Крагуевац, Сърбия. Тя ще пътува с личния си треньор Вергил Анастасов, надпреварата е на 2 юли.

Петя Бърдарева от "Пауталия" се класира за финала на хвърляне на копие, като зае 5- то място, при девойките старша възраст.