Шахматен турнир
Шахматен турнир / Dariknews.bg, архив
Божидар Евстатиев от спортен клуб по шахмат „Хармония” - Шабла спечели бронзов медал от силния детски турнир по шах „Търновско царство”. Състезанието се проведе от 31 март до 2 април в комплекс „Момина крепост”, близо до Велико Търново. В надпреварата участваха около 100 деца от цяла България. Божидар Евстатиев завърши с 4.5 точки от 9 възможни (4 победи, 4 загуби и 1 реми), но този резултат се оказа достатъчен за третото място. Шахматистът от Шабла се състезава  в смесената група до 12 и 14 години.

СКШ „Хармония” участва с 4-ма състезатели в трунира - Димитрин Овчаров, който се състезава в групата до 8-10 години, Пресиян Соленков, Божидар Евстатиев и Христо Анастасов – при 12 и 14-годишните.

„Търновско царство” се организира от състезателите на „Хармония” проф. Тодор Галунов, Цвета Галунова и новосъздадения шахматен клуб „Асеневци”. Турнирът бе закрит от кмета на Старата столица Даниел Панов, който награди победителите.