Колер напомни за себе си
Колер напомни за себе си / netinfo
В предпоследната проверка преди началото на Европейското първенство в Австрия и Швейцария Чехия победи с 2:0 отбора на Литва, като много силен мач направи централния нападател на домакините Ян Колер.

Отборът на Чехия игра в доста интересна постройка със само един изнесен в предни позиции нападател, а именно Колер, а зад него действа Милан Барош, който бе изтеглен в халфовата линия от националния селекционер Карел Брюкнер.

В 39-та минута Зденек Григера центрира в наказателното поле на Литва, където най-съобразителен бе Ян Колер, който засече с глава топката и я прати във вратата на гостите.

В 63-та минута Колер получи хубав пас, след което овладя топката и я прати за втори път в мрежата на Литва.

Отборът на Чехия започна мача в състав: Чех – Григера, Уйфалуши, Розенал, Янкуловски – Вичек, Полак, Плашил, Яролим, Барош – Колер.