Гарнет преодоля кота 20 хиляди срещу Мемфис
Гарнет преодоля кота 20 хиляди срещу Мемфис / netinfo
Баскетболистът на Бостън Кевин Гарнет пресече статистическата черта от 20 хиляди отбелязани точки срещу Мемфис – 119:89. Звездата на Селтикс стана 32-ят баскетболист, който успя запише името сред играчите, преминали тази граница в своята кариера. Част от някои баскетболисти, които вече са записали името си в тази класация са Алан Айверсън, Шакил О’Нийл и Коби Браянт.

Кливлънд Кавалиърс записа четвърта победа в последните си пет мача в Националната баскетболна асоциация, след като надигра със 103:95 Индиана като домакин.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 38 точки за успеха на „кавалерите”, които обновиха тима си с трима нов играчи – Бен Уолъс, Уоли Шчербяк и Делонт Уест.

ЛеБрон Джеймс удължи серията си от мачове с вкарани поне 25 точки на 21 срещи. За Пейсърс Дани Грейнжър бе най-резултатен с 19 точки, а Трой Мърфи и Маркуис Даниълс добавиха по 17.

Всички резултати от НБА:

Кливлънд – Индиана – 103:95 (34:17, 17:20, 26:27, 26:31)

Вашингтон – Шарлът – 97:100 (21:35, 26:19, 23:26, 27:20)

Орландо – Голдън Стейт – 95:104 (36:27, 19:20, 16:33, 24:24)

Ню Йорк – Портланд – 114:120 (24:36, 27:20, 34:32, 23:20, 6:12) след продължение

Мемфис – Бостън – 89:119 (20:37, 17:14, 28:40, 24:28)

Далас – Ню Джърси – 111:91 (24:15, 28:19, 32:29, 27:28)

Хюстън – Ню Орлеанс – 106:96 (20:23, 39:23, 22:26, 25:24)

Юта – Денвър – 132:105 (34:26, 43:28, 31:21, 24:30)

Атланта – Маями – 97:94 (26:33, 30:26, 21:11, 20:24)

Клипърс – Минесота – 96:99 (23:25, 24:14, 31:34, 18:26)