Андерлехт стана шампион на Белгия за 29-ти път
Андерлехт стана шампион на Белгия за 29-ти път / netinfo

Андерлехт спечели титлата на Белгия за 29-ти път в своята история кръг преди края на настоящия шампионат. Андерлехт разгроми като домакин съгражданите си от ФК Брюксел с 6:0, а в същото време преследвачът Генк загуби у дома с 0:2 от борещия се за място в евротурнирите Шарлероа.

Египетският национал Ахмед Хасан отбеляза първия гол в шампионския мач още в 7-мата минута. Аржентинецът Николас Фрутос покачи на 2:0 в 17-тата минута. Сънародникът му Лукас Бигля от дузпа направи резултата класически след 59 минути игра. Истинският разгром Андерлехт сътвори във финалните десет минути на двубоя. Колпаерт си вкара автогол в 80-тата минута. Последните две попадения реализира роденият в бившата белгийска колония Бурунди Мохамед Чити.

Кръг преди края на шампионата Андерлехт води с пет точки пред Генк и с 13 пред Стандарт Лиеж. Тимът от Брюксел печели титлата за втори пореден път.