Увеличава се броят на болните от грип в Шумен
Увеличава се броят на болните от грип в Шумен / netinfo

Увеличава се брoят на заболелите от остри респираторни заболявания в Шумен, съобщи за Дарик главният епидемиолог на града д-р Марко Марков.

При обявяването на грипната епидемия преди седмица, данните отчитаха 205 болни на 10 хиляди души, а сега - 217 на 10 хиляди.

Остават в сила мерките, предприети за ограничаването и преодоляването на грипната епидемия – прекратени са свижданията и плановите операции в болничните заведения, както и женските и детските консултации.

Д-р Марков допълни, че броят на заболелите от грип ученици в Шумен не се е повишил, той се задържа около 10-11 процента. Началникът на Регионалния образователен инспекторат доц. Добромир Добрев заяви, че засега няма опасност да бъде обявена грипна ваканция.

Други новини от Шумен