/ Народно събрание

Започваме да събираме подписи за оставката на Рая Назарян като председател на парламента, защото отказва да спази закона, каза лидерът на „Продължаваме промяната“ Асен Василев в ефира на БНТ.

"Внесохме и други промени в Закона за Националната служба за охрана, които по друг начин ограничават възможността Пеевски и Борисов да имат охрана – само при военно положение", заяви Василев. 

По думите му председателят на Народното събрание Рая Назарян бави разпределянето на предложенията по комисии вече шест, а не три дни, както е по-правилник. "Вчера изпрати писмо, че няма да го разпредели за разглеждане в комисиите, защото промените са същите по същество, а те не са", обясни Василев.

По думите му Назарян "пази Борисов и Пеевски" по този начин, защото знае, че има мнозинство за тези промени. "Имаме две седмици в този парламент, поне едно добро нещо да свършим. Парите за охраната на Борисов и Пеевски са достатъчни да се построят две детски градини", допълни Василев.