Още в 1- ата минута Димитър Байдаков бе съборен в наказателното поле на домакините от Берковица и сам реализира отсъдената дузпа за 0:1. Попадението остана единствено в срещата, тъй като и двата отбора имаха малко възможности да променят резултата. До почивката реален шанс се разкри пред отбора на „Ком” в 6- ата минута, когато след корнер Венци Димитров излезе неразчетено, но ударът мина над гредата.

Първото полувреме протече при оспорвана игра и много борба, но предимно между двете наказателни полета.

В началото на втората част отново след ъглов удар играч на „Ком”, бе оставен на задна греда да стреля от добра позиция и изпрати топката над вратата.

В 55- ата минута Димитър Байдаков излезе сам срещу вратаря на берковчани, който спаси удара му. Тринайсет минути по- късно етърци останаха с човек по-малко, след като Тодор Чирпанов получи втори жълт и съответно червен картон. Секунди по- късно домакините пропуснаха да изравнят, като Венци Димитров спаси чист гол, избивайки топката в гредата.

„Мачът не беше труден, но такъв го направихме ние към края заради неумението си да вкарваме головите положения. След като поведохме още в първата минута с 200-процентова дузпа, трябваше да вкараме и втори гол. При 0:2 мачът свършваше… Поуплашиха се момчетата от обстановката в Берковица. Не съм доволен от играта им, но победата все пак е важна”, коментира старши треньорът Сашо Ангелов.

„Етър ВТ”: В. Димитров, Ангелов, М. Иванов, Бисеров, Николов, Чирпанов, Трифонов, Николаев /57 Тодоров/, Цв. Борисов /75 Додуров/, Байдаков, Пенев /60 Колев/.