„Черно море“ спечели точка при гостуването си на „ЦСКА-София“ в първи мач от 22-ия кръг на Първа Професионална лига. Въпреки сериозните кадрови проблеми и липсата на петима основни играчи, варненци завършиха 0-0 на стадион „Българска армия“.
Едно от най-чистите положения за тима на домакините бе в 5-ата минута, когато Макенджиев отрази удар на Алберг . Варненци също имаха своите, макар и редки  възможности в мача, като 15-ина минути след началото Мариян Огнянов бе задържан в наказателното поле, но реферът прецени, че това не е нарушение за дузпа. До края на полувремето Макенджиев спаси шут на Енрике, а след удар на Тиаго топката премина над вратата.  След час игра отново Макенджиев бе последна преграда , след като отрази удар на Каранга.  В края на срещата Чорбаджийски  не успя да нанесе удар от малък ъгъл след центриране в наказателното поле.
„Черно море“: Макенджиев, Зехиров, Димов, Цветков, Костадинов, Витанов, Илиев, Огнянов, Минков, Кузма, Василев  (Ндонгала, Минчев, Янчев)