Пролетният полусезон на Първа лига започна с голяма изненада. Шампионът и лидер Лудогорец не успя да победи последния в класирането Верея – 0:0 съобщава клубният сайт.
Антони Здравков хвърли всичко най-добро. Официален дебют за шампионите записа националният вратар Пламен Илиев. Извън групата останаха Ренан и Натанаел.
В 4-ата минута пред Марселиньо се откри възможност да стреля, но го направи много неточно. Осем минути след това плеймейкърът изведе Лукоки зад защитата, но вратарят на Верея Генадий Ганев изби. В 30-ата минута Вандерсон и Кешеру направиха добро двойно подаване на границата на наказателното поле, но Ганев спаси. При последвалия корнер Антон Недялков продължи към напълно непокрития Марселиньо, който от сантиметри прехвърли вратата, правейки огромен пропуск. В 38-ата минута и Моци пробва своя шанс отдалеч, но без да затрудни Ганев. В края на първата част Марселиньо направи нов голям пропуск. Той се озова на отлична позиция и стреля силно с левия крак, но над гредата.
В 56-ата минута Лукоки елиминира защитник и би с десния крак, но Ганев изби, а при добавката Вандерсон би много неточно. След дълги мъки все пак в 70-ата минута Кешеру вкара гол. Попадението обаче бе отменено заради спорна засада. Шест минути след това Вандерсон даде чудесен пас към Кешеру по земя, но румънецът не успя да засече. В 88-ата минута Вандерсон би мощно по диагонал, но не уцели вратата. Официален дебют направи и Адриан Попа, който обаче не успя да помогне на своя тим.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0
Верея: Генадий Ганев, Тимоте Рубин, Жосуе Нтойа, Теофилос Курупис, Годердзи Мачадзе, Денис Василиев, Женя Дброволски, Бранислав Василиевич, Андреис Ковальов, Сергий Рудика, Хрвоие Ризванович (74 - Бедри Рюстемов)
Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Сисиньо, Светослав Дяков (75 - Абел Анисе), Яцек Горалски, Вандерсон, Джоди Лукоки (65 - Адриан Попа), Марселиньо, Клаудио Кешеру
Жълт картон: Рафаел Форстър (Лудогорец).