„Велбъжд" победи още един от новаците в ЮЗ „В" група- „Рилски спортист" с 2:4, като гост в Самоков за контролна среща. Кюстендилци надиграха категорично домакините и още на полувремето водеха с 0:3.

Попадения на Александър Александров- 2 и Иван Иванов, двама футболисти, които се завърнаха в родния клуб след няколко годишно отсъствие. През второто полувреме се разписа и Павел Иванов, а „Рилски спортист" вкараха два „домакински гола".

„Добра проверка за нас. Всички добре познати имена от близкото минало бяха в отбора на Самоков. Хубав мач, на хубав терен", каза за Дарик старши треньорът на „Велбъжд" Юлиян Кръстев. Той е освободил от отбора тримата юноши на „Септември", които бяха на проби и пристигналия от Париж Мондонбо Пренон.

Следващата контролна среща за „Велбъжд" е в сряда /6 август/, срещу „Миньор" в Перник. Другата събота, кюстендилци посрещат „Елит"- София.