Кюстендилската лекоатлетка Валерия Кадийска спечели сребърен медал от Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, като постигна личен резултат в скока на височина при жените- 166 см. Състезателката на треньора Румен Омерски от клуб “Пауталия” получи правото на представлява България на Балканското първенство за юноши и девойки под 20 години, което е в края на седмицата в “Асикс Арена” в София.

Шампионка в дисциплината стана ветеранката Венелина Венева / р. 1974 г. /. Тя преодоля 180 см.

17-годишната Валерия Кадийска преодоля от първи опит всички височини до 166 см., като личният си резултат постигна при третия си опит.

166 см. от трети опит скочи и третата в класирането Елеонора Драгиева от “Берое”- Стара Загора, но тя бе допуснала един фаул на височина 155 см. Драгиева спечели преди седмица шампионата за юноши и девойки до 20 г., където Кадийска остана втора с 163 см.