„Черноморец Бургас“ победи „Славия” в късния снощен мач от футболното първенство. „Акулите” не дадоха никакъв шанс на тромавия отбор на „белите” от София. В 34- та минута Исуф Уатара вкара за 1:0, след пас от Жереми Фо-Поре.

В края на полувремето бранител на „Славия” изби с ръка удар, който влизаше в мрежата, но съдията Георги Кабаков от Пловдив си затвори очите за явното нарушение. Той не отсъди и попадението на Яник Боли, веднага след избиването.

В началото на втората част на играта Гаеб Нлундулу стреля към вратата на софиянци, топката се ударир в гредата, но беше довкарана от Лъчезар Балтанов. Влезлият като резерва Венцислав Христов имаше възможност да направи победата по-изразителна, но не успя.

С актив от 27 точки „Черноморец Бургас“ измести „Ботев” Провдив и вече е на четвърто място във временното класиране. В последния за полусезона кръг „акулите“ гостуват на „Литекс“ в Ловеч. Мачът е на 8 декември, събота, от 14 часа.