Младите ветроходци на Несебър за пореден път показаха превъзходство. Този път състезателите на ОМК "Нсебър 2000" завоюваха победа на регата "Циклон този уикенд.

Най-малките състезатели на клуба се представиха блестящо, въпреки неблагоприятните метеорологични условия, променливия вятър и дъжда. Те отново бяха водени от треньора Яна Василева. Диана Маркова се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбица в генералното класиране в клас "Оптимист".
Александър Вангелов оглави класирането при юношите младша възраст и завоюва бронзовия медал в генералната листа. При юношите старша възраст, среброто заслужено беше присъдено на Георги Маноилов. Бронзовият медал пък отиде при съотборника му Даниел Йорданов, а ІV място застана Владимир Пинков.

Рози Кънева завоюва бронзовия медал в старшата възраст при девойките, а Ан-Никол Кънева застана V-та.

Димитър Вангелов завоюва златен медал в олимпийския клас Лазер Радиал– мъже и сребърен медал в общото класиране. Финалите на другия олимпийски клас – "Лазер Стандарт" донесоха сребърен и бронзов медал за младежите Иван Димов и Иво Тодоров, Златко Атанасов е първи при мъжете.
Регата „Циклон 2018“ се организира от Общински младежки спортен клуб „Циклон“ - Поморие и Община Поморие и носи точки за националните ранглисти на Българската федерация по ветроходство.