Немският Волфсбург не се смили над гостуващия Хееренвеен и записа разгромен успех с 5:1 и така нанесе второ поражение на холандците в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА.

Мачът започна отлично за гостите, които успяха да поведат в една от редките си атаки през първата част. Вайринен откри резултата с попадение след половин час игра. Радостта на футболистите на Хееренвеен обаче трая само три минути.

В 33-ата минута на двубоя Дзеко възстанови равенството, а пет по-късно Графите даде преднина на Волфсбург. При такъв резултат завърши и първата част.

През второто полувреме домакините не оставиха никакви шансове на своя противник и заслужено се поздравиха с изразителна победа. Първо Мисимович реши всичко в мача с трети гол в 53-ата минута, а Дзеко покачи на 4:1 с второто си попадение в срещата. Крайния резултат бе оформен от Кжиновек 19 минути преди последния съдийски сигнал.