Питсбърг се наложи с 3:2 над гостуващия Детройт и намали пасива си на 1:2 победи във финалния плейоф за купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Звездата на домакините Сидни Кросби реализира два гола, а Мариан Хоса се отличи с две асистенции. Играчите на Питсбърг, които не успяха да вкарат попадение във вратата на Крис Озгууд в първите две срещи от серията, поведоха в резултата в 17:25 минута на първата част с точен изстрел на Кросби.

В началото на втората третина отново той удвои при числен превес, но Детройт намали пет минути преди края с 13-ото попадение на Йохан Францен в плейофите, което също дойде при числен превес.

Адам Хол възстанови аванса от два гола на домакините в 7:18 минута на третата част, но шест минути по-късно Микаел Самуелсон намали до 2:3.

До края Детройт обсади вратата на Марк-Андре Флюри, но стражът беше блестящ и отрази 32 шайби, 15 от които в решителната последна третина. Озгууд, който не допусна гол в първите два мача, пък направи 19 спасявания.

Четвъртата среща е в неделя рано сутринта българско време в Питсбърг.