Малко известният аржентински юношески национал Франко Ди Санто се разписа и във втората контрола на Челси от азиатското турне.

Възпитаниците на Луис Фелипе Сколари продължиха наказателната си акция в Китай и разбиха със 7:0 китайския Ченду, след като в сряда друг местен тим – Гуанджоу, се измъкна със само четири безответни попадения в мрежата си.

Никола Анелка, Саломон Калу и Франк Лампард направиха резултата 3:0 до почивката, а два гола на Джо Коул и по един на Ди Санто и Шон Райт Филипс оформиха крайното 7:0 през второто полувреме.

Франко Ди Санто е нападател, който дойде на Стамфорд Бридж през януари тази година и все още няма записан официален мач със синята фланелка, като до момента риташе за резервите. Преди да подпише с Челси, аржентинецът е ритал за първодивизионния чилийски Аудакс Италиано, където, въпреки младостта си, е записал 62 мача и 16 гола.